עברית
  *3134
  ניקוי שטיחים בעזרת שואב אבק

  שטיח הינו פריט ריהוט אשר מוסיף מימד של נוכחות בכל מקום בו הוא נמצא, בין אם זה בסלון על הרצפה, או על הקיר בחדר, שטיח תמיד מוסיף אלמנט של יופי – כאשר משתמשים בו נכון. עם זאת, שטיח הינו קרקע פורייה לאבק ולכלוך שמצטבר, בנוסף לכך קרדיות האבק שנמצאות גם בשטיחים – ופרטי ריהוט אחרים – שעלולות לגרום לאלרגיה. רוב השטיחים הם פריט טקסטיל עדין מאוד וחשוב מאוד לא לנקות אותם בעזרת חומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה למשל שעלולה להשאיר עליהם כתמים ולהרוס אותם.

  קיימות שתי שיטות :

  ניקוי יבש: שיטה זו מתאימה לניקוי של שטיחים דקים בעלי סיבים קצרים, ולסוגים מסוימים של כתמים. היתרון בניקוי מן הסוג הזה הוא שניתן לעשות שימוש בשטיח באופן מידי, ואין צורך לחכות שיתייבש.

  ניקוי רטוב: בשיטה זו מזריקים חומרי ניקוי ומים לעומקו של השטיח, לצורך פירוק של כתמים קשים. שיטה זו מתאימה גם לניקוי של שטיחים עבים, והיא השיטה המומלצת יותר לניקוי.

   

  כמובן שאנו נתייחס לשיטה של ניקוי היבש באמצעות שואב האבק. מן הסתם, שיטה זו לא תתאים לכתמים מאוכל, בוץ וכו' שבהן נוכל להתמודד רק בעזרת ניקוי רטוב. אפשר להשתמש בכמה סוגי של שואבים, ועדיף שואבים שיהיו מספיק חזקים להתמודד מול עודף הלכלוך והאבק שהצטבר. אם יש לכם שואב רובוטי, עדיף שתשתמשו בו אך ורק על שטיחים סינטטיים, מכיוון שהם אינם עדינים מספיק דיו ואין להם יכולת מספיק טובה על מנת לשמור על סיב האריג של שטיח טבעי.

   

  נרצה להיות עדינים, על מנת לא לקרוע את הסיב עצמו מהשטיח, ולא להתפרע על מנת לא לפגוע בשטיח עצמו. נשתמש בשואב בצורה מתודית, כלומר, נעבור בצורה מסודרת על השטיח על פי תבנית מסוימת, ובכך נדאג שעברנו על כל השטיח. נרצה לעשות זאת לפחות פעמיים, כדי לוודא שצמצמנו באופן משמעותי את הלכלוך והאבק. נרצה לעשות תהליך זה באזור שאין בו אנשים, על מנת שלא ינשמו את הלכלוך.

  שיטה זו נהוגה גם אצל בעלי מקצוע, ולכן אם אתה מזמינים בעלי מקצוע חשוב לעשות סקר שוק והשוואת מחירים, בנוסף להזמין איש מקצוע ראוי ומקצועי אשר לא יפגע בשטיח במהלך הניקוי. ניקוי השטיח צריך להיות פעולה שמבצעים אותה בכל מספר שבועות או חודשים. ניקוי זה חשוב מאוד כי הוא יכול להפוך את הבית שלנו להיגייני יותר ונעים יותר. אין ספק שבכך נוכל לשמור על השטיח שלנו כמו חדש, וככל שסלון הבית שלנו יהיה נקי יותר כך נוכל ליהנות מאיכות חיים גבוה יותר בבית הפרטי שלנו. מאמר בחסות אתר טופ שטיחים

  17.01.2018
  חפשו אותנו גם ב:
  כתיבת תגובה

  להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
  שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

  Powered by - wemake
  כלי נגישות

  Powered by - Wemake