עברית
  *3134
  הדרך הנכונה לניקוי ספות

  הספה היא הרהיט המרכזי בסלון ועליו יושבים בני הבית לפנות ערב להתרווח, לראות טלוויזיה, לשוחח ולנוח מטרדות היום. על ספות יכול להצטבר לכלוך מוצק כגון פירורים ואבק, כתמים עלולים להיווצר מנוזל שאינו מים, כתמים של טושים ועוד ואף כתמי זיעה, צבע מבגדים, פיח שהצטבר על הבד ועוד. בעיות אלה עלולות לפגום בצבע של הספה וליצור בה מראה לא אחיד. בין אם מדובר בספת עור או ספה מבד יש לדעת כיצד לטפל בכתמים ובלכלוך כדי לא להחדיר אותם עמוק יותר פנימה אל תוך הריפוד או לפגום בצבע של הספה.

  כמה טיפים לניקוי ספות עור

  הדבר החשוב ביותר כאשר מעוניינים לנקות ספת עור הוא לברר את סוג העור, משום שאפשר לנקות באופן עצמי רק עור מסוג "נאפה", שהוא עור אטום לנוזלים. זהו עור בקר מעובד שעליו שכבת לקה דקה המשמשת כהגנה, ולכן אפשר לנסות ולטפל בכתם. אם הספה עשויה מסוג עור אחר כגון נובוק או בייקסט, יש להתייעץ עם איש מקצוע כדי לא להרוס את הריפוד. בשלב הראשון של ניקוי ספות יש לשאוב את הספה בעדינות כדי להוציא את כל הלכלוך המוצק, לאחר מכן לנקות את העור עם חומרי ניקוי המיועדים לריפודי עור. בשום אופן לא לנסות לנקות עם חומרי ניקוי ביתיים העלולים להבהיר את העור ולפגום בו. יש לשפשף בעדינות רבה את העור עם חומר הניקוי הייעודי עם מטלית יבשה ולאחר מכן במטלית לחה. מומלץ לסיים את ניקוי הספה עם מריחה יסודית של קרם מקצועי, הנועד להגן על העור. יש לברר אם הקרם מתאים לסוג העור שממנו עשויה הספה שלכם אחרת עלולים לפגוע בריפוד. יש להספיג את הקרם בריפוד עם מטלית יבשה ולאחר מכן להבריק אותו על הריפוד עם מטלית יבשה.

  במידה ואתם לא מצליחים להוריד את הכתמים בכוחות עצמכם, מומלץ להזמין מומחה ניקוי ספות כדי שיטפל בכתמים ובלכלוך באופן מקצועי ויסודי.

  כמה טיפים לניקוי ספות בד

  יש להתחיל עם ניקוי ידני של הספה כדי להוציא גופים גדולים שעלולים לסתום את שואב האבק או לשרוט את הספה עצמה בלי כוונה. לאחר מכן יש לשאוב ביסודיות את האבק ואת הלכלוך המוצק ככל שיכולים. חשוב לבצע שאיבה יסודית כי השלב הבא הוא מריחה של חומרי ניקוי ואם יש על הספה לכלוך מוצק, כגון שבבי עיפרון, הוא עלול להימרח ולהיספג אל תוך הריפוד. לאחר השאיבה יש לבצע ניקוי ספות באמצעות מגבונים לחים, אלה יכולים בהחלט לטפל בכתמים קלים ולפתור בעיות של כתמים, אולם יש לעשות זאת בעדינות בלי למרוח את הכתם פנימה. יש לזכור כי אם נשפך נוזל על ספת בד יש במהירות להספיג אותו עם מטלית יבשה או נייר סופג ולא לשפשף אותו.

  לטיפול בכתמים קשים ולכלוך שלא יורד כדי להזמין ניקוי ספות מקצועי שיחזיר לספה את הברק ואת הצבע המקוריים שלה.

  07.02.2018
  חפשו אותנו גם ב:
  כתיבת תגובה

  להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
  שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

  Powered by - wemake
  כלי נגישות

  Powered by - Wemake