עברית
  *3134
  טיפים לניקיון פסח – ואיך שואב אבק רובוטי יכול לעזור

  במקומות רבים בעולם נהוג לבצע ניקיון יסודי עם בוא האביב, שמסמל פריחה והתחדשות. גם אצלנו נהוג לבצע ניקיון שכזה, במסגרת ההכנות לחג הפסח. אנשים רבים רואים בניקיון פסח משימה מעוררת אימה או קשה במיוחד. זה לא חייב להיות ככה. עם קצת ארגון מראש והתייעלות נכונה, אפשר לשרוד את הניקיונות לחג ולהגיע לסדר רגועים ושמחים.

   

  הכינו רשימה של מטלות לפני שאתם מתחילים בניקיון

  בין אם אתם מעוניינים להכשיר את הבית כנהוג במסורת היהודית, או סתם רוצים לנצל את אווירת הפסח לניקיון יסודי ולטיפול בכל הדברים ששגרת היום יום במהלך השנה לא מותירה לכם פנאי עבורם – הדרך היעילה ביותר להתחיל את הניקיון ברגל ימין היא להכין רשימה מפורטת, שחור על גבי לבן, של כל מה שאתם רוצים לטפל בו בבית. רשימה כזו תעשה לכם קודם כל ולפני הכול סדר בראש. במקום לאמץ את הראש שגם ככה טרוד באלף ואחד דברים, בכל פעם שתעלה מטלה או משימה שאתם רוצים לבצע, הוסיפו אותה לרשימה אחת מסודרת. אם תאגדו את כל המשימות על הנייר, יהיה לכם הרבה יותר לעקוב אחרי מה שכבר בוצע ומה שטרם ביצעתם, ולא תצטרכו לאמץ את עצמכם בניסיון לדלות מהזיכרון דברים שצצו ונעלמו באותה המהירות. אתם יכולים לחלק את הרשימה לפי חדרים, לפי חשיבות המשימות, לפי קושי הביצוע, או כל קריטריון אחר. זה לא משנה איך הרשימה שאתם עורכים מחולקת, רק שתהייה כזו עוד לפניי שמתחילים לנקות.

   

  תכנון נכון של הזמן יבטיח הספק ניקיון גדול יותר

  אם יש לכם בית גדול, או הרבה מטלות במסגרת ניקיון פסח, חשוב מאוד לדאוג למסגרת זמן שתספיק לביצוע של כל המשימות שלכם. מי שדוחה את הניקיון לרגע האחרון, יוציאו עליו הרבה יותר מרץ ויספיק פחות. לכן חשוב מאוד להקציב די זמן לניקיון הפסח. כמה זמן? זה כבר תלוי בכם. בגודל הבית אותו אתם מעוניינים להכין לפסח, בכמות המטלות הניצבת בפניכם. כעקרון, ככל שתקדימו להתחיל בניקיונות ובסדר – כך ירווח לכם מבחינת הזמן, ותוכלו "לפזר" את המאמץ שאתם מוציאים במקום להוציא אותו בבת אחת.

   

  שואב אבק רובוטי – פתרון לניקוי אבק לקראת פסח

  אחת המטלות הפחות אהודות ויותר סיזיפיות – היא ניקיון אבק. אבק מצטבר על כל משטח גלוי, שידות, ארונות, שולחנות, מדפים, רצפות, חלונות. איך אפשר להקל את מלאכת ניקוי האבק? למרבה השמחה, קיימים כיום פתרונות מתקדמים לניקוי אבק. הבולט מכולם הוא שואב אבק רובוטי שהוא למעשה שואב אבק המורכב על גבי רובוט חכם, אליו מתוכנתות תוכניות ניקוי שונות בהתאם לסוגי כתמים שונים או סוגי משטחים שונים. אין זה פלא שמהרגע שיצא השואב אל השוק הוא נחטף במהירות. מדובר בהמצאה שלא רק מבטיחה אלא גם מקיימת.

   

  היתרונות של שואב רובוטי רבים. הוא קומפקטי ונוח לאכסון בניגוד לאחיו הבגיר, השואב הידני, שתופס נפח גדול של מקום. הוא למעשה מבטל את כל המאמץ הכרוך בשאיבת האבק, ואפשר לתכנן אותו לפעול בכל שעה שרוצים, גם אם אינכם בבית. בזכות החיישנים שלו, השואב לא נופל מקצוות משטחים ולא נתקל בקירות או מכשולים בדרך. שואב אבק רובוטי יכול בהחלט לצמצם באופן ניכר את המאמץ שתם משקיעים בניקיון האבק, וכמו כן לשמר את התוצאה היפה לאורך זמן – בהפעלה על בסיס יומי, שתמנע הצטברות אבק חדשה.

   

  סדר פעולות נכון בעת הניקיון

  הקפידו על סדר פעולות נכון בעת ארגון הבית לקראת הפסח. אל תדאגו לסדר לפניי שאתם דואגים לניקיון. אם אתם מרוקנים את שולחן הכתיבה, הקפידו לנקות היטב כל פריט שעליו ולהחזיר מיד למקום בתום הניקוי. מומלץ להתחיל לנקות אזור אחד, להתמקד בו ולסיים אותו – מאשר להתפזר על ניקוי בו זמני של כמה אזורים שונים. זה יעזור לכם להישאר ממוקדים. אל תסחפו לנוסטלגיה אם אתם מוצאים כל מני מזכרות על הדרך, כמו תמונות ישנות או חפצים בעלי ערך מהעבר. תשמרו בצד את מה שמושך את שימת לבכם ותקדישו לכך זמן לאחר שתסיימו את הניקיון. אם תתעכבו על דברים כאלו, אתם תבזבזו את הזמן שהקצתם למלאכת הניקיון.

  17.01.2018
  חפשו אותנו גם ב:
  כתיבת תגובה

  להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
  שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

  Powered by - wemake
  כלי נגישות

  Powered by - Wemake