עברית
  *3134
  קרדית האבק – איך שואב אבק רובוטי יעזור לכם להיפטר ממנה?

  מה היא קרדית האבק וכיצד היא מזיקה לבני האדם

  קרדית אבק הבית היא יצור זעיר – אורכה כ-0.3 מ"מ. קרדית האבק חיה במגורי אדם, בחלקים מאובקים ולחים כמו מזרן המיטה, ריהוט בד, שטיחים, בין דפי ספרים ועוד. האקלים בישראל, בעיקר באזור שפלת החוף, הוא אקלים אופטימלי לגידולה של הקרדית שזקוקה למזג אוויר חמים ולח – כאשר הנוח ביותר עבורה יאופיין בלחות של 75% לערך וטמפרטורה של כ-25 מעלות צלזיוס. קרדית האבק ניזונה מקשקשי העור של בני האדם, אשר מושלים בכמות גדולה באזור המחייה הביתי.

   

  קרדית בוגרת בעלת שמונה רגליים ומשקלה מזערי ומאפשרת למשבי אוויר קלים לשאת אותה ממקום למקום. למרות גודלה הזעיר, היא גדולה מכדי לחדור אל דרכי הנשימה שלנו. אז במה מזיקה לנו הקרדית? ההפרשות שלה מכילות גורמים אלרגניים רבים – אשר מעוררים תגובות אלרגיות אצל בני אדם. למעשה, אחד מגורמי האלגיה הנפוצים ביותר הוא הימצאות הקרדית בסביבת המחייה. תסמיני האלרגיה אל קרדית האבק מתאפיינים בתסמינים כמו התעטשות, נזלת ועפעפיים נפוחים. נזלת, התעטשות ונפיחות של העפעפיים.

   

  שיטות מנצחות למלחמה בקרדית האבק

  • להחליף מצעים לעתים תכופות ככל האפשר, ולהקפיד על כיבוס הכריות, והשמיכה. השמש מחסלת את קרדית האבק ביעילות רבה – תלו את הכריות והשמיכות המכובסות לייבוש תחת השמש למספר שעות. מעת לעת העניקו למזרן המיטה "אמבטיית שמש": הוציאו אותו ביום חם והניחו אותו תחת שמש ישירה למספר שעות. פעולה זו תסייע לחסל את הקרדית הקיימת ותמנע ריבוי ושגשוג שלה.
  • להימנע מלהחזיק שטיחים בבית בכלל ובחדר השינה בפרט, בייחוד למי שסובל מאלרגיה. אך אם יש הכוונתכם להחזיק שטיח – הקפידו לשאוב אותו לעיתים קרובות מאוד, ובדומה למזרן – להוציא אותו לעתים תכופות ככל ל"אמבטיות שמש" למספר שעות בחוץ. כמו כן, עדיף להימנע מריבוי בדים בבית. עדיף שלא לתלות וילונות בד, אך אם כן תולים עדיף שהווילון יהיה מכותנה שקל לכבס – כך שיהיה ניתן להקפיד על כיבוס תכוף ככל הניתן. אם יש לכם רהיטים בעלי ריפוד מבד – הוציאו גם אותם למספר שעות ל"אמבטיית שמש".
  • שאיבת אבק היא אבן יסוד חשובה בהתמודדות עם קרדית האבק. אבק הוא דבר הנוטה להצטבר שוב ושוב במהירות, כאשר הוא מכסה את פני השטח של כל המשטחים הגלויים בבית או במקום העבודה. חשוב להקפיד על ניגוב הרהיטים בבית לעיתים תכופות. מומלץ מאוד להימנע מריבוי קישוטים קטנים כמו פסלונים או בובות, ואם בכל זאת מחזיקים כאלו אז מומלץ להציג אותם יהיה בוויטרינה סגורה ולא על גבי מדפים הנוטים לצבור אבק במהירות. ניקוי אבק היא משימה מתישה שלא תמיד יש פנאי להגיע אליה כפי שהייתם רוצים. למרבה המזל, כיום ישנם פתרונות ניקיון מתקדמים מאוד שיכולים להסיר חלק נכבד מן העול הסיזיפי הכרוך בהתמודדות עם האבק. פתרון יעיל במיוחד לניקוי אבק לעיתים קרובות ובמינימום מאמץ הוא שואב אבק רובוטי אשר השימוש בו יכול להקל ולשפר את איכות החיים של הסובלים מן האלרגיה באופן משמעותי.

   

  שואב רובוטי – פתרון יעיל למלחמה בקרדית האבק

  שואב אבק רובוטי הוא שואב קומפקטי המורכב על גבי רובוט. המבנה המנועי של השואב הרובוטי מאפשר לו יכולת ניעה הדומה לזו של טנק. את הרובוט מתוכנתות תוכניות ניקוי שונות לסוגים שונים של לכלוך בדרגות קושי שונות. הוא "יודע" למפות את החדר ולזהות מכשולים בדרך, ובכך להימנע מהיתקלות בקירות או נפילה מקצות משטחים כגון גרמי מדרגות.
  יתרון חשוב של שואב אבק הרובוטי במלחמה בקרדית האבק הוא שהשואב הרובוטי בעל מנגנון אנטי בקטריאלי שאוסף את האבק ובכך נמנע פיזור של חלקיקי אבק באוויר. כמו כן, מאחר והפעלת השואב לא כרוחה בשום זמן או מאמץ, למעשה ניתן לתכנן אותו כך שיפעל אפילו כאשר אינכם בבית -– ניתן לשאוב את הבית באופן יומיומי ללא התערבות מגע אדם, ובכך להימנע מהצטברות אבק ושגשוג קרדית האבק.

  17.01.2018
  חפשו אותנו גם ב:
  כתיבת תגובה

  להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
  שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

  Powered by - wemake
  כלי נגישות

  Powered by - Wemake