עברית
*3134

טיפים לניקיון דירה חדשה לקראת מעבר

19
אוק
2017

מזל טוב! אתם עוברים לדירה חדשה. ההתרגשות בשיאה, הארגזים מחכים בסבלנות להובלה, ואתם רצים ממשימה למשימה, משתדלים לא לשכוח דבר. ניקיון דירה לקראת מעבר, הוא שלב חשוב מאוד, שיש להקדים ולבצע לפני העברת תכולת הדירה. ניקיון הדירה לאחר שההובלה כבר נעשתה, לרוב יהיה יקר יותר (אם אתם משתמשים בשירותים של חברת ניקיון) וקשה יותר. ניקיון יסודי ניתן לבצע ביעילות רבה יותר בדירה ריקה מריהוט.

ניקיון דירה חדשה בקלות וביעילות

מה עושים אחרי שאחרון בעלי המקצוע הניח את כלי העבודה ולפני שהרהיטים שלכם מובלים אחר כבוד אל משכנם החדש? מנקים! ניקיון דירה חדשה לפני מעבר, מאיפה מתחילים? עם קצת תכנון מראש, תגלו שלמרבה השמחה לא מדובר במשימה בלתי אפשרית. הקפדה על סדר פעולות נכון וניצול יעיל של הזמן שלכם יבטיחו לכם "נחיתה רכה" בדירה חדשה, נקייה ומוכנה למעבר. אם אינכם משתמשים בשירותים של חברת ניקיון ומעדיפים לבצע זאת לבד, ייתכן שתצטרכו לקחת מספר ימי חופש מהעבודה, על מנת שיהיה לכם די זמן ואנרגיה לטפל בבית בצורה יסודית. זכרו שניקיון יסודי בפעם אחת – יחסוך לכם זמן בטווח הארוך.

שימוש בחומרי הניקוי הנכונים לכל משטח

לעתים קרובות בניקיון דירה חדשה צריך לעשות שימוש בחומרי ניקוי בהם אינכם נוהגים להשתמש בניקיון הבית היומיומי, השוטף. חשוב לדעת איזה חומר מתאים לכל סוג של משטח. ניקוי משטחים בחומר ניקוי שאינו מתאים – עלול לפגוע בהם, לעתים בצורה שאינה הפיכה. לכן, לפני שמתחילים בניקיון הדירה החדשה, חשוב להבין באילו חומרים עליכם להשתמש עבור כל חלק בבית.

רצפות מחומר טבעי: בריצוף מחומר טבעי, כמו טרסה, אבן או שיש, אין להשתמש בחומרי ניקוי חומצתיים חזקים, מאחר ורצפות כאלו סופגות את החומר וניזוקות ממנו.

רצפת פרקט: על ריצוף פרקט אסור בשום אופן לשפוך מים. הפרקט סופג מים ועלול להתנפח ולההרס. יש לנקות רצפה כזו בעזרת סמרטוט לח.

רצפת גרניט פורצלן: בניקוי רצפת גרניט פורצלן יש להימנע משימוש בחומר ניקוי בעל ריכוז גבוה של ווקס מאחר והוא מייצר שכבה שומנית, שאינה נראית לעין, אך פוגמת באיכות הריצוף.

ניקוי ארונות: בניקוי ארונות, אין לרסס חומר בצורה ישירה על המשטח, אלא להתיז מעט על סמרטוט נקי ולנקות בעזרתו. אין להשתמש בחומרים ממסים חזקים, כמו כלור או חומצה, מאחר והם פוגעים בציפוי הארון.

איך לנקות דירה חדשה לקראת מעבר?

פנו פסולת: פנו את כל הפסולת שנותרה מהבנייה. פעולה ראשונית זו תקל עליכם לגשת למלאכת הניקוי "בראש שקט", ולהתמקד בה.
התחילו ברצפות: נקו כתמי צבע, שאריות רובה וכל לכלוך אחר. הרצפה היא הראשונה שצריך לטפל בה כאשר מנקים דירה בתום הבנייה. אל תשכחו לטפל בשאריות רובה בחדרי המקלחת והשירותים.
טפלו בתריסים, בחלונות ובמסילות: אם נותר אבק בחריצים דקים, ניתן ללפף בד נקי טסול בחומר ניקוי וסחוט, ולהעביר במקומות אליהם קשה להגיע.
נקו את הארונות השונים בבית.
נקו את הכיורים, משטחי הזכוכית השונים, המראות ובתי המנורות.
שטיפה אחרונה לסיום – לאחר שניקיתם כל חלק וחלק בבית, רצוי לשטוף אותו פעם נוספת, אחרונה.
תחזוקת הדירה עד למעבר: רצוי להחזיק בדירה שואב אבק רובוטי, שמהווה פתרון נהדר לתחזוק שוטף של בית נקי מחול ואבק. תוכלו לתכנתאת השואב כך שיפעל מראש על תכנית ניקוי מסוימת, וכך לא תצטרכו להתעסק בטיטוא הרצפות לאחר ההובלה ותוכלו להתפנות לפרוק את הציוד והריהוט ולהתחיל את חייכם בדירה החדשה.

חפשו אותנו גם ב:
כתיבת תגובה

להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake