עברית
*3134
ניקוי חלונות – המדריך

איך לבצע ניקוי חלונות יעיל ומה גורם להם להתלכלך?

חלק בלתי נפרד מניקיון הבית הוא ניקוי החלונות, אי אפשר להימנע מפעולה זו כי הלכלוך שמלכלך את החלונות מגיע מבחוץ. ניקוי חלונות היא פעולה מאוד מתישה שדורשת עבודה קשה בנוסף היא יכולה להיות עבודה מאוד מסוכנת במידה ואנחנו צריכים לנקות את החלון מבחוץ ואנחנו גרים בבית רב קומות בגלל גורמים אלו יש אנשים שמשאירים את פעולת ניקוי החלונות למקצוענים בלבד.

כדיי לנקות את החלון בצורה נכונה עלינו להבין ממה הוא בנוי, חלונות בנויים מזכוכית שהיא חומר מאוד חזק שיכול להחזיק מעמד לאורך הרבה מאוד זמן, אבל כאשר הזכוכית סופגת אבק ולכלוך מצטבר עקב זיהום אוויר שגורם לפיח ואבק רב הזכוכית נחלשת ועלולה גם להסדק.

 

איך לנקות נכון את חלונות?

מטרת הניקיון היא לנקות מהחלון מאבנית ולכלוך על מנת להשאירו שקוף ונקי כדיי שאור שמש ואוויר ייכנסו אל חדרינו, אפשר לנקות פיח ואבק בעזרת מים וחומרי ניקוי שונים אך חייבים לנקות את החלונות כמה שיותר מהר ולעיתים תכופות, חשוב להבין שככל שנדחה את זמן הניקיון יגרם לחלון הרבה יותר נזק ויהיה לנו יותר קשה לנקות אותו לכן רצוי לנקות את החלונות באופן קבוע , רצוי על בסיס שבועי.
חשוב נורא להשתמש בחומרי ניקיון טובים שלא יגרמו לחלון נזק, לדוגמא אם נשתמש בנוזלי ניקיון לא נכונים הם עלולים להידבק אל החלון, לצרוב את הזכוכית ולסדוק אותה. ישנם גם חומרים שמדביקים לכלוך על זכוכית החלון כאשר אנחנו מנקים אותו כתוצאה מפעולה המריחה הסטטית ולכן חייבים להשתמש בחומרים טובים ולא מזיקים. במידה ויש אבנית בחלון צריך להשתמש בחומרים המסירים אבנית אך חשוב לא לעבוד בצורה קשה עם חומרים אלו כי הם עלולים לפגוע בזכוכית של החלון.

 

ניקוי חלונות עדיף לבצע כאשר יש צל על הזכוכית ולא בשמש. פעולת הניקיון גם ככה מאוד מתישה ואם נעשה את זה בשמש זה יתיש אותנו עוד יותר ובנוסף השמש עלולה לייבש את החומרים על החלון מהר מידי ולגרום לה נזק.

 

תמיד כדאי להשתמש במים נקיים על מנת לנקות את החלונות עבודה עם מים נקיים וחדשים תמיד טובה בנוסף חייבים לאחר הניקיון לשטוף את חומרי הניקיון על החלון ולא להתעצל ורק לנגב כדיי לא להשאיר את חומרי הניקוי על החלונות.

לסיכום : ניקוי חלונות היא פעולה לא פשוטה וגוזלת מאיתנו זמן וכוח, היום ניתן ביתר קלות לנקות חלונות בעזרת רובוט אשר יבצע את הפעולה על הצד הטוב היותר מבלי להשאיר סימנים וללא מאמץ רב.

17.09.2017
חפשו אותנו גם ב:
כתיבת תגובה

להוספת תגובה אנא מלאו את הפרטים ואת התגובה ונעשה מאמצים להעלותה בהקדם.
שימו לב שלא להשתמש במילים פוגעניות ו/או מסיתות

Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake